חוגי תנועה לגיל הרך

 

smartmovement-logo

חוגי תנועה לגיל הרך בשיטת "חוכמה בתנועה – העשרה והעצמה התפתחותית באמצעות תנועה ומגע"  – SmartMovement

שיטת "חוכמה בתנועה" פותחה על ידי יהודה מלול במהלך שנים רבות של עבודה עם תינוקות וילדים בשלבי ההתפתחות השונים מלידה עד בית ספר יסודי.
השיטה מבוססת על הניסיון הרב שצבר במשך השנים בשיטת פלדנקרייז, שיטת שלהב –Child'Space ויישום עקרונות מאומנות הלחימה נינג'יצו לקידום התפתחות הילד.
יהודה מתמחה בטיפולים פרטניים בילדים עם קשיים התפתחותיים שונים: בעיות קואורדינציה, סרבול, דימוי עצמי נמוך, חוסר ביטחון, קשיים חברתיים ומצבים רבים נוספים.

כיוון שקיים צורך גם לילדים נורמטיביים, יהודה פיתח שיעורי תנועה המותאמים לשלבים השונים של מרכיבי ההתפתחות .
"חוכמה בתנועה – העשרה והעצמה התפתחותית באמצעות תנועה" מאפשרת קידום, העשרה והעצמת ילדים באמצעות תרגול מובנה במסגרת קבוצתית ופרטנית.
הפעילות הקבוצתית והפרטנית מאפשרת הרחבה ושיפור הרפרטואר התנועתי של כל ילד.
שילוב שיטות פלדנקרייז, שלהב ואומנות הלחימה נינג'יצו עוזרות לתקן תבניות תנועה שעלולות להתפתח לתנועה משובשת בהמשך החיים.
הפעילות מתמקדת ביכולות הקיימות, ומפתחת אותן לתנועה פונקציונאלית, מהמקום המוכר והבטוח של הילד וללא שיפוטיות, גישה זו מאפשרת למידה איכותית ומהנה .
שיעורי התנועה נותנים מענה לקשיים נפוצים שיש לילדים בגילאים אלו. שילוב של מתקני פעילות ועזרים נוספים, מוביל לשיתוף פעולה ומאפשר לילד להרגיש שמחה בהישגיו / ביטחון והנאה .
השיעורים בנויים באופן מדורג המאפשר לכל ילד להגיע לתוצאות נראות לעין, השיפור גורם לילד (ולהורה) למוטיבציה ולהשתתפות פעילה.
שילוב של סביבה תומכת, מאפשר הצלחה גם במקרים לא פשוטים. הפעילות המשותפת עם ההורה והמדריך, מובילים למוטיבציה, יצירתיות, חוויה, הנאה, סיפוק ותחושת הצלחה.
התרגילים ומערכי השיעור מותאמים לעבודה בחוגים במסגרות פרטיות, מתנ"סים, אולמות ספורט וגני ילדים.